Sunday, Nov. 19, 2017

Sigara Bırakma Polikliniği Keşan Ketem (Kanser Erken Teşhis Tarama Eğitim Merkezi)’de Hizmete Açıldı.

|

05 Mayıs 2016

|

Sigara Bırakma Polikliniği Keşan Ketem (Kanser Erken Teşhis Tarama Eğitim Merkezi)’de Hizmete Açıldı.

Tütün kullanımı, bulaşıcı olmayan hastalıkların en önemli risk faktörlerinden birisi olup tütün kullanımının azaltılmasıyla birçok hastalığın önüne geçilebilmektedir. Ülkemizde başarıyla yürütülen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tüm dünyaya örnek gösterilen,  tütün kontrolü çalışmalarında gelinen noktanın bir adım daha ileriye götürülmesi amacıyla oluşturulan ve 2015-2018 yıllarını kapsayan Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı,  27 Ocak 2015 tarihli ve 29249 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/1 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile yürürlüğe girmiştir.

Sigara Bırakma Polikliniği, 23.12.2015 tarihinden itibaren, İspat Cami Mah. Kurtuluş Cad. No:102 Keşan/EDİRNE adresinde bulunan, Keşan Toplum Sağlığı Merkezi Verem Birimi’nin alt katında, KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama Eğitim Merkezi) Birimi’nde, Dr. Melike KAYA tarafından, haftada 3 (üç) gün (Salı, Çarşamba ve Perşembe) yürütülmeye başlanmıştır.

Muayene sonrasında, uygun görüldüğü takdirde yine aynı birimde Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı, Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sigara bırakma tedavisinde kullanılan ve bilimselliği kanıtlanmış ilaçlar ücretsiz olarak verilmektedir.

Sigara Bırakma Polikliniği’ne başvurmak isteyen vatandaşlarımızın; Hafta içi (284) 714 11 63 Nolu telofondan randevu almaları gerekmektedir.

 

 

 

Related News

GEBE (DOĞUMA HAZIRLIK) EĞİTİM SINIFI
KETEM AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
“Gebe Eğitim Sınıfı” Eğitimlere Devam Ediyor.

About Author

Ayfer KARAKAŞ