Sunday, Nov. 19, 2017

“Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa” Projesi

|

28 Aralık 2015

|

“Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa” Projesi

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Keşan Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde, Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de katkıları ile hazırlanan “Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa” Projesi başladı

İlkokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan proje, sağlıklı beslenme bilinci oluşturmak, hareketli yaşamı teşvik etmek, obeziteye dikkat çekerek, erken yaşlarda sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırma amacıyla hazırlanmıştır.

“Sağlıklı Beslen, Sağlıklı Yaşa” Projesi kapsamında öğrencilerin sağlıklı beslenmeye dikkat çekecek ‘Sağlıklı Beslenme Maketi’ yardımıyla, Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek içecek bölüm öğretmeni Burak İşçimen ve Keşan Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Ozan HIRA koordinasyonunda, ilçemizdeki tüm ilkokul öğrencilerine eğitim verilecek ve amaca yönelik uygulamalar yapılacaktır. Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi tüm öğrencilere proje kapsamında proje amacına hizmet edecek sınırlar içerisinde belli sağlık taramaları gerçekleştirilecektir.

 

565bf001086f4

 

Related News

GEBE (DOĞUMA HAZIRLIK) EĞİTİM SINIFI
KETEM AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
“Gebe Eğitim Sınıfı” Eğitimlere Devam Ediyor.

About Author

Ayfer KARAKAŞ