Sunday, Nov. 19, 2017

Sağlık Okuryazarlığı Eğitim Programı Başladı

|

05 Haziran 2014

|

Sağlık Okuryazarlığı Eğitim Programı Başladı

Sağlığın korunması ve geliştirilmesi önemli bir devlet görevidir. Doğru eğitim ve sağlık politikaları ile belirli bir yetkinlik düzeyine ulaşmış bireylerin, toplumun da sağlığını koruma ve geliştirme açısından önemli işlev ve sorumlulukları vardır. Sağlık sorunlarının önlenmesi, erken tanı, uygun tedavi ve yitirilen yetilerin kazandırılması bakımından önemli etmenlerden biri de bireylerin sağlıkla ilgili doğru kaynaklara ulaşabilme, elde ettiği bilgiyi değerlendirebilme ve yaşama geçirebilme yeteneği kısacası Sağlık Okuryazarlığıdır.

Sağlık Okuryazarlığı; sağlık çalışanları dışındaki kişilerin sağlık kavramlarını değerlendirebilmesini, tıp hizmetlerinden yararlanmayı bilmesini ve iyi bir kararla tedavi sürecine katılabilmesini ifade etmektedir. Sağlığın sürdürülebilirliği anlamında sağlık okuryazarlığı eğitimine tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu nedenle İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından söz konusu ihtiyacın giderilmesi için Sağlık Okuryazarlığı Eğitimleri planlanmıştır. Eğitimler, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli öğretmenler, lise öğrenimi gören öğrenciler, Keşan merkez, belde ve köylerdeki halka yönelik  sürdürülecektir.

 

Related News

GEBE (DOĞUMA HAZIRLIK) EĞİTİM SINIFI
KETEM AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
“Gebe Eğitim Sınıfı” Eğitimlere Devam Ediyor.

About Author