Sunday, Nov. 19, 2017

M.Kerami Mercan 112 Acil Yardım İstasyonu

|

19 Nisan 2016

|

M.Kerami Mercan 112 Acil Yardım İstasyonu

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, ilçemizde Acil vakalarda İlçe içinde ilk 10 dakikada vakaya ulaşım oranı % 98 olmasına rağmen kırsal alanda bu oran % 93 ye düşmektedir. Kırsal alanda da vakaya ulaşım oranının yükseltilmesi, İlçemizde verilen Acil Sağlık Hizmetlerinin daha hızlı, kaliteli ve ulaşılabilir olması amacıyla, Keşan Belediyesi Encümen kararı ile tarafımıza tahsis edilmiş olan İspatcami Mah. Çamlıkent mevki yol kavşağında 2 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun kurulması proje olarak hazırlanmıştır.

Keşan’lı hayırsever işadamı Tolga Mercan tarafından “M.Kerami Mercan 112 Acil Yardım İstasyonu” nun inşaatına başlanmıştır.

İlçemizde, 2 No’ lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun kurulması Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından proje olarak hazırlanmıştır. Hazırlanan proje kapsamında; talep edilen acil sağlık hizmetlerini, eşit ulaşılabilir, kaliteli, süratli, verimli olarak karşılamak amacıyla, Keşan’ lı hayırsever işadamı Tolga Mercan’ ın sağladığı finansman desteği ile inşaatına başlanmış olan “M. Kerami Mercan 112 Acil Yardım İstasyonu”’nda çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir.

 

Related News

GEBE (DOĞUMA HAZIRLIK) EĞİTİM SINIFI
KETEM AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
“Gebe Eğitim Sınıfı” Eğitimlere Devam Ediyor.

About Author

Ayfer KARAKAŞ