Saturday, Sep. 23, 2017

Keşan’da Obezite Taraması

|

21 Ocak 2014

|

Keşan’da Obezite Taraması

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi olarak İlçemizde Obezite bilincini oluşturmak, farkındalık yaratmak, çocukların Beden Kitle İndeksi(BKİ) ölçümleri yapılarak Keşan’a ait Obezite Profilinin çıkarılması amaçlanmış olup, Kaymakamlığımızın 10/10/2013 tarih ve 2665 sayılı olurları ile Keşan, Belde Belediyeleri ve Köylerinde ilkokul ve ortaokullarda obezite taraması çalışmalarına başlanmıştır.
Keşan Toplum Sağlığı Merkezi Obezite Danışmanlığı Birimi tarafından oluşturulan program dahilinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Keşan, Belde Belediyeleri ve Köylerdeki İlkokul ve Ortaokullarda 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı boyunca oluşturulan ekiplerce tüm okullar gezilerek Obezite Tarama Çalışmalarımız devam edecektir.
Yapılan taramalar sonucu Beden Kitle İndeksi (BKİ) oranı yüksek çıkan öğrenciler ve ailelerine yönelik, sağlıklı beslenme konularında eğitimler düzenlenmektedir. Eğitimler her 2 ayda bir düzenli olarak yapılmaya devam edecektir.
Ayrıca, tarama sonucu Beden Kitle İndeksi (BKİ) oranı yüksek çıkan öğrenciler için, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okullarda görevli Beden Eğitimi Öğretmenleri ile iletişime geçilerek Beden Eğitimi Ders saatinde spor ve fiziksel aktivitelere yer verilmesi sağlanmaktadır.

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Obezite Tarama Programı İçin Tıklayınız

Related News

Gebe (Doğuma Hazırlık) Eğitim Sınıfı Yeni Dönem Eğitim Faaliyetlerine Başladı.
19 Eylül Gaziler Günü
“10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü” Kapsamında Mahmutköy’de Eğitim Ve Bilgilendirme Çalışması Yapıldı.

About Author