Sunday, Nov. 19, 2017

Hacı Adaylarına Yönelik “Mers-CoV Hastalığı ve Korunma Yolları” Konusunda Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı Düzenlendi.

|

07 Temmuz 2017

|

Hacı Adaylarına Yönelik “Mers-CoV Hastalığı ve Korunma Yolları” Konusunda Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı Düzenlendi.

Yaklaşmakta olan hac sezonu ve yıl boyu devam eden Umre ziyaretleri ile ülkemizden çok sayıda kişi Suudi Arabistan’ a seyahat etmektedir. İlk olarak Eylül 2012 tarihinde Suudi Arabistan’ da tanımlanan ve Coronovirüslerin sebep olduğu MERS-CoV Hastalığı, Orta Doğu ve Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm dünyada görülmeye devam etmektedir. Şu an için MERS-CoV vakalarının %80′ İ Suudi Arabistan’ da tespit edilmiştir. Halk Sağlığı Kurumu tarafından MERS-CoV hastalığının durumu ve güncel gelişmeler yakından takip edilmektedir.

Hac döneminde dünyanın dört bir tarafından gelen hacı adaylarının oluşturduğu kalabalık ortamın hastalığın yayılımına uygun bir zemin oluşturması nedeniyle, Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı meningokok aşısını ziyaretçiler için zorunlu kılmıştır. Tüm bu bilgiler ışığında Suudi Arabistan’ a gideceklerin Sağlık Bakanlığı’ nın uyarılarını dikkate alarak seyahat etmesinde sakınca yoktur. Bu kapsamda;

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, 2017 Hac Sezonu öncesinde  Hac vazifesini yerine getirecek olan vatandaşlarımıza yönelik “MERS-CoV Hastalığı ve Korunma Yolları” ile ilgili bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenlenmiştir.

Keşan Toplum Sağlığı Merkezi Hacııköylü Yazıcılar Toplantı Salonu’nda 06 Temmuz 2017 Perşembe günü saat: 16:00’da gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Nurullah BÜLBÜL tarafından tamamlanmıştır.

IMG_0996

Related News

51. Dönem Gebe Eğitim Sınıfı Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı.
“14 Kasım Dünya Diyabet Günü” Kapsamında Tekcan Kur’an Kursu Kursiyerlerine Eğitim Ve Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.
13-19 Kasım 2017 Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası

About Author

Ayfer KARAKAŞ